Mer Buczy ostrzega przed zbyt szybkim powrotem do miasta

Bucza
BuczaPAP/EPA / OLEG PETRASYUK
5 kwietnia 2022

Wysiedleni mieszkańcy podkijowskiej Buczy nie powinni jeszcze wracać do swoich domów, ponieważ po wycofaniu się wojsk rosyjskich na tym obszarze nadal znajdują się miny - ostrzegł we wtorek mer tego miasta Anatolij Fedoruk.

Przemawiając w państwowej telewizji Fedoruk powiedział, że około 3700 cywilów przebywało w Buczy podczas okupacji tego miasta przez rosyjskie wojska. Według wstępnych ocen Rosjanie zamordowali kilkuset mieszkańców.

Według statystyk państwowych Bucza przed wojną liczyła około 37 tysięcy mieszkańców.

Źródło: PAP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png