Siedmiodniowa częstotliwość występowania wynosi obecnie 1349,5. Przed tygodniem wskaźnik ten wynosił 1073,0. Wartość określa liczbę nowych zakażeń na 100 000 mieszkańców w okresie siedmiu dni.

Od początku pandemii władze sanitarne zarejestrowały w Niemczech łącznie 10 671 602 przypadków zakażeń koronawirusem, jak podaje RKI.

W piątek odnotowano 170 kolejnych zgonów związanych z koronawirusem. Łączna liczba zarejestrowanych zgonów na Covid-19 wynosi obecnie 118.504.

Reklama

W najnowszym cotygodniowym raporcie RKI wskazał, że 41 procent zgłoszonych w zeszłym tygodniu testów na obecność koronawirusa było pozytywnych. W poprzednim tygodniu było to 32 proc.

Niektóre kraje związkowe mimo rosnącej liczby zakażeń łagodzą obostrzenia pandemiczne. Lekarze intensywnej terapii obawiają się, że jeśli środki ochrony przed zakażeniami zostaną szybko złagodzone, to kraj czeka "przejażdżka kolejką górską z ponownym wzrostem liczby zakażeń". Złagodzenie przepisów ogłoszone przez niektóre kraje związkowe nastąpiło zbyt szybko, powiedział prezes Stowarzyszenia Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej (DIVI), Gernot Marx, gazetom Funke Mediengruppe. Jego zdaniem "konkretne złagodzenia nie mogą być podjęte, dopóki szczyt fali omikronowej nie będzie za nami". Rządy federalny i landowe powinny poczekać, aż liczba zakażeń zmniejszy się stabilnie w ciągu kilku dni.

Berenika Lemańczyk (PAP)