Jeżeli sytuacja epidemiczna w Niemczech się pogorszy, nowe ograniczenia zostaną wprowadzone tylko dla osób, które nie zaszczepiły się przeciw Covid-19 - poinformował w środę rzecznik rządu Steffen Seibert.

"Dalsze ograniczenia są możliwe tylko dla tych, którzy nie zostali zaszczepieni (...) Nikt nie planuje kolejnych obostrzeń dla osób, które przyjęły szczepionkę" - cytuje słowa Seiberta portal RND.

Jak przekazał rzecznik niemieckiego rządu, kanclerz Angela Merkel jest "bardzo zaniepokojona" wzrostem liczby zachorowań na Covid-19 i coraz większą liczbą pacjentów leczonych na tę chorobę w szpitalach.

Seibert zwrócił uwagę na konieczność przeprowadzania testów na obecność koronawirusa w domach opieki. Podkreślił, że żaden niezaszczepiony pracownik ani gość nie może mieć kontaktu z pensjonariuszami tych placówek bez uprzedniego wykonania badania.

Ostatnio niemieckie media informowały o ognisku zakażeń w domu opieki "Haus am Werbellinsee" w Schorfheide w Brandenburgii, gdzie spośród 120 mieszkańców 44 zainfekowało się koronawirusem, a 11 z nich zmarło. 85 proc. pensjonariuszy było zaszczepionych, ale preparat przyjęła tylko połowa opiekunów.