W Lagos w Nigerii zawalił się budowany 21-piętowy luksusowy apartamentowiec - informuje w niedzielę CNN. W środku mogą znajdować się ludzie - przekazali robotnicy budowlani i urzędnicy ds. pomocy humanitarnej AFP.

Budynek położony jest w zamożnej dzielnicy Ikoyi. Nie jest jasne, ile osób znajdowało się w środku w momencie zdarzenia. Na filmach i zdjęciach udostępnionych w mediach społecznościowych m.in. na Twitterze widać miejsce zawalenia i wielometrową stertę betonowych płyt i gruzu.

"Myślałem, że to trzęsienie ziemi, kiedy wybiegłem z mieszkania tuż po godzinie 15 (czasu lokalnego - PAP). Poczułem, że budynek się rusza i wiedziałem, że coś jest nie tak" – powiedział CNN Olu Apata, mieszkający w pobliżu prezes Nigeryjskiej Izby Adwokackiej.

Apata przekazał, że budowa trwa od dwóch lat i że deweloper odbył spotkanie z potencjalnymi nabywcami wcześniej tego samego dnia.

Zawalenia się budynków są stosunkowo częstym zjawiskiem w Lagos, największym mieście Nigerii zamieszkanym przez około 20 milionów ludzi - przypomina CNN. W 2019 roku zawalenie się dwóch budynków, w tym jednego mieszczącego szkołę, spowodowało śmierć kilkudziesięciu osób.