Powrót dzieci do szkół nie wpłynął negatywnie na sytuację epidemiczną we Francji - powiedział w środę minister zdrowia Olivier Veran. Na razie sytuacja jest dobra - zapewnił na antenie radia France Inter.

Minister ogłosił również uruchomienie od piątku bezpłatnego numeru alarmowego (3114) z pomocą psychologiczną. Mają pod nim dyżurować psychiatrzy, psychologowie i wykwalifikowane pielęgniarki.

Veran podkreślił, że pandemia Covid-19 i związana z nią izolacja negatywnie wpłynęły na zdrowie psychiczne dzieci, młodzieży i dorosłych. Samobójstwa są już drugą, po wypadkach drogowych, przyczyną śmierci młodych ludzi w naszym kraju - ostrzegł.

We wtorek francuskie władze informowały o blisko 7 tys. nowych infekcjach koronawirusem w ciągu poprzedniej doby. Do szpitali przyjęto 304 zakażonych, 79 z nich na oddziały intensywnej terapii. W szpitalach zmarło 58 chorych, w ciągu całego tygodnia odnotowano też 20 zgonów w domach opieki. W całej Francji w szpitalach przebywa 7,8 tys. zakażonych, 1,5 tys. z nich na oddziałach intensywnej terapii.

Przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało dotąd 50,4 mln osób (74,8 proc. mieszkańców Francji). W pełni zaszczepionych jest 48,4 mln osób (71,8 proc. populacji).