Według gazety głównym tematem rozmów ma być powołanie nowej grupy w Parlamencie Europejskim i to mimo że - jak zauważa się w artykule- politycy Ligi mówią ostrożnie o "podzielaniu wartości".

Salviniemu mają towarzyszyć w węgierskiej stolicy dwaj politycy Ligi: Lorenzo Fontana, były minister do spraw rodziny i osób niepełnosprawnych, a także szef delegacji tego ugrupowania w grupie Tożsamość i Demokracja w Parlamencie Europejskim Marco Zanni.

Wcześniej przywódca współrządzącej obecnie Włochami Ligi ujawnił, że jest w kontakcie z Polakami i Węgrami w sprawie powołania nowej grupy w Parlamencie Europejskim. Ma to związek z wyjściem Fideszu Orbana z Europejskiej Partii Ludowej.

Reklama

Na początku marca Salvini przeprowadził wideo-rozmowę z premierem Mateuszem Morawieckim.

Jak zauważa "Corriere della Sera", celem włoskiego polityka jest "zaoferowanie alternatywy dla Europejskiej Partii Ludowej, która przechyliła się na lewo", w nadziei, że do nowej formacji przyłączą się także delegacje z innych krajów.

Mogą być jednak problemy z realizacją tych planów- zastrzega dziennik- przypominając na przykład, że trudno, by inicjatywę tę doceniła liderka prawicowego ugrupowania Bracia Włoch Giorgia Meloni, przewodnicząca Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do których należy też Prawo i Sprawiedliwość.