Lider włoskiej Ligi Matteo Salvini pytany o plany ewentualnej współpracy z Fideszem premiera Węgier Viktora Orbana oświadczył w piątek, że teraz zajmuje się szczepieniami i skutkami pandemii. "O tym, co będzie w Europie porozmawiamy później" - dodał.

W ten sposób przywódca prawicowej Ligi skomentował słowa Orbana, który po wystąpieniu rządzącego na Węgrzech Fideszu z Europejskiej Partii Ludowej oznajmił, że jest w kontakcie z premierem Mateuszem Morawieckim i Salvinim.

Te trzy państwa – Polska, Włochy i Węgry – spróbują przeorganizować europejską prawicę. Wkrótce się zobaczymy i wspólnie zaplanujemy przyszłość

– dodał Orban.

Matteo Salvini powiedział dziennikarzom w Rzymie: "Ja o wiele bardziej zajmuję się konkretnie szczepionkami i odszkodowaniami dla włoskich firm. O tym, co wydarzy się w Europie porozmawiamy później".

Senator zapytany o to, czy wkrótce spotka się z liderami z Polski i Węgier odparł: "Dla mnie pilnymi kwestiami są szczepionki, zdrowie i odszkodowania dla Włochów, nic innego".

Na początku marca Salvini przeprowadził wideo-rozmowę z premierem Mateuszem Morawieckim. Wcześniej ujawnił zaś, że jest w kontakcie z Polakami i Węgrami w sprawie powołania nowej grupy w Parlamencie Europejskim.