Jak przekazało Centrum Informacyjne Rządu, z powodu zapalenia płuc Donald Tusk ograniczy aktywność publiczną.

"W najbliższych dniach Premier Donald Tusk ograniczy aktywność publiczną. Jest to związane ze stwierdzonym zapaleniem płuc, w związku z czym konieczne jest podjęcie leczenia. Po zakończeniu kuracji Donald Tusk powróci do swoich obowiązków" - czytamy w komunikacie CIR.

Premier wysłuchał dzisiaj w Sejmie przed południem informacji Radosława Sikorskiego o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2024 roku.

Spotkanie z Andrzejem Dudą

Dzisiaj Andrzej Duda poinformował, że zaprosił premiera Donalda Tuska na spotkanie 1 maja przed południem w Pałacu Prezydenckim w sprawie programu Nuclear Sharing oraz omówienia kwestii zbliżającej się polskiej prezydencji w UE. Spotkanie jest teraz pod znakiem zapytania,

- Mam nadzieję omówić z panem premierem zarówno kwestie Nuclear Sharing, którą chciał ze mną omówić, choć szczerze mówiąc mówiłem o tym nie pierwszy raz, więc powinien znać nasze stanowisko w tej sprawie, ale oczywiście chętnie z nim na ten temat porozmawiam - powiedział Duda.

Nuclear Sharing to program NATO, będący elementem polityki Sojuszu w zakresie odstraszania jądrowego. Duda wyraził nadzieję, że spotkanie przebiegnie dobrze.