Poseł Koalicji Obywatelskiej, Dariusz Joński, poinformował, że w najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej. Przedmiotem obrad będzie wniosek dotyczący postawienia prezesa Narodowego Banku Polskiego, Adama Glapińskiego, przed Trybunałem Stanu.

- Mamy posiedzenie sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej w czwartek, w tym tygodniu. Ponieważ najprawdopodobniej do nas wpłynie wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu Adama Glapińskiego, będziemy zajmować się w tym wnioskiem – mówił Joński w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce.

Decyzja o Trybunale Stanu dla Glapińskiego należy do sejmowej większości

Joński wyjaśnił, że podczas spotkania zostanie omówiony wniosek, a komisja przygotuje opinię, którą następnie przedstawi na forum Sejmu. Decyzja o ewentualnym skierowaniu oskarżenia do Trybunału Stanu będzie zależeć od sejmowej większości. Ponadto, na posiedzeniu komisji określony zostanie plan pracy i wybrani zostaną doradcy. Poseł Joński wyraził nadzieję na szybkie przeprowadzenie procedury i zaznaczył, że możliwe jest częściowe otwarcie obrad dla publiczności, co sam zamierza zaproponować.