Chyba wygraliśmy drugą turę; nie zatrzymamy się - napisał w niedzielę wieczorem premier Donald Tusk, komentując sondażowe wyniki drugiej tury wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Szef rządu publikuje listę miast, gdzie zwycięża koalicja

"Poznań, Kraków, Wrocław, Rzeszów, Toruń, Zabrze, Konin, Kielce, Jelenia Góra, Zielona Góra, Radom, Elbląg - chyba wygraliśmy drugą turę. Nie zatrzymamy się!" - napisał premier na platformie X.

"Piła i Zamość też"; "Tychy i Tarnów!"; "Ostrów Mazowiecka, Sokołów Podlaski i Kazimierza Wielka - to jest dopiero coś!" - dodał szef rządu w trzech kolejnych wpisach.

Wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich w polskich miastach

Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos wybory na prezydenta Krakowa wygrał kandydat KO Aleksander Miszalski (51,1 proc. głosów), pokonując Łukasza Gibałę (48,9 proc.). We Wrocławiu dotychczasowy prezydent miasta Jacek Sutryk (KWW Jacek Sutryk Lewica i Samorządowcy) wygrał w drugiej turze z poparciem 67,8 proc. Prezydentem Rzeszowa prawdopodobnie zostanie Konrad Fijołek, który - zgodnie z sondażem exit pool - w drugiej turze zdobył 56,1 proc. głosów i pokonał Waldemara Szumnego (43,9 proc.).(PAP)