Zwycięstwo powinno być dla nas przede wszystkim zachętą do pracy - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński po ogłoszeniu wyników exit poll według których PiS zwyciężyło w niedzielnych wyborach do sejmików. Podkreślił, że ten wynik pokazuje, że w wyborach parlamentarnych PiS dzisiaj mogłoby zdobyć władzę.

Kaczyński powiedział podczas wieczoru wyborczego w Warszawie, że zwycięstwo powinno być przede wszystkim zachętą do pracy. Kaczyński przywołał słowa Marka Twaina, że wiadomość o jego śmierci "jest cokolwiek przedwczesna".

"Ten wynik pokazuje, że dzisiaj w wyborach parlamentarnych być może moglibyśmy uzyskać wyraźnie więcej, moglibyśmy być może nawet zdobyć władzę" - podkreślił.

Kaczyński zastrzegł, że wybory do parlamentu odbędą się za przeszło trzy lata. "Więc musimy przede wszystkim wygrać także w wyborach europejskich (...), a następnie przygotować się i zwyciężyć w wyborach prezydenckich. No i wreszcie będą te parlamentarne" - podkreślił szef PiS.

Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos w wyborach do sejmików PiS uzyskało w skali kraju 33,7 proc. (PAP)