W wyborach prezydenckich obecny włodarz stolicy Rafał Trzaskowski mógłby liczyć na 30,8 proc. głosów, były premier Mateusz Morawiecki na 25,9 proc, a na marszałka Sejmu Szymona Hołownię zagłosowałoby 23,1 proc. ankietowanych - wynika z sondażu dla wp.pl przeprowadzonego przez United Surveys. W poprzednim sondażu, przeprowadzonym na zlecenie Wirtualnej Polski w połowie lutego, trzech najmocniejszych kandydatów uzyskało bardzo zbliżone poparcie.

W sondażu przeprowadzonym na zlecenie Wirtualnej Polski przez United Surveys, ankietowani otrzymali pytanie, na którego z kandydatów zagłosowaliby w wyborach na Prezydenta RP.

Najwięcej, bo 30,8 proc. badanych wskazało, że zagłosowałoby na prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego (PO). Drugie miejsce zająłby były premier Mateusz Morawiecki z PiS (25,9 proc. głosów), a za nim marszałek Sejmu Szymon Hołownia z Trzeciej Drogi (23,1 proc.).

Kolejne miejsce zająłby Krzysztof Bosak z Konfederacji, zdobywając 8 proc. głosów oraz Robert Biedroń z Lewicy, który mógłby liczyć na 4,5 proc.

7,7 proc. ankietowanych zadeklarowało, że nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Jak podali autorzy artykułu, w poprzednim sondażu, przeprowadzonym na zlecenie Wirtualnej Polski w połowie lutego, trzech najmocniejszych kandydatów uzyskało bardzo zbliżone poparcie. Z minimalną przewagą wygrywał wówczas Szymon Hołownia (24,8 proc.), który wyprzedzał Mateusza Morawieckiego o 0,5 pkt. proc. Na byłego premiera zagłosowałoby 24,3 proc. badanych. Podium zamykał wówczas Rafał Trzaskowski, który zdobył 22,2 proc. wskazań.