Dziś przed komisją śledczą ds. wyborów korespondencyjnych zeznawać mają były prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot oraz Paweł Kukiz i Jarosław Sachajko (obaj z koła Kukiz'15).

Komisja śledcza ds. wyborów kopertowych - były prezes Poczty Polskiej

Nazwisko Zdzikota pojawiło się m.in. w zeznaniach b. posła Porozumienia Michała Wypija, który podczas przesłuchania mówił o spotkaniu w willi premiera Mateusza Morawieckiego przy ul. Parkowej w sprawie przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych. Jak relacjonował Wypij, w spotkaniu brał udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, ówcześni szefowie: MAP Jacek Sasin oraz MSWiA Mariusz Kamiński, a także Tomasz Zdzikot.

Komisja śledcza ds. wyborów kopertowych - przesłuchanie Kukiza i Sachajki

Z kolei Paweł Kukiz i Jarosław Sachajko zostali wezwani na wniosek wiceprzewodniczącego komisji Bartosza Romowicza (Polska2050), który chce się dowiedzieć, czy członkowie Zjednoczonej Prawicy próbowali przekonać Kukiza i Sachajkę do poparcia idei wyborów 10 maja, o czym miał wówczas pisać Kukiz na jednym z portali społecznościowych.

Paweł Kukiz powiedział PAP, że stawi się na posiedzeniu komisji. Zastrzegł jednak, że nie bardzo rozumie, dlaczego akurat on jest wezwany.

Komisja śledcza ds. wyborów kopertowych - transmisja

Transmisję z obrad komisji można obejrzeć w tym miejscu:

Komisja śledcza ds. wyborów kopertowych - harmonogram

Przesłuchanie Pawła Kukiza, posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej X kadencji, wezwanego w celu złożenia zeznań w toczącym się postępowaniu zmierzającym do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego.

Przesłuchanie Tomasza Zdzikota, byłego Prezesa Poczty Polskiej SA, wezwanego w celu złożenia zeznań w toczącym się postępowaniu zmierzającym do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego.

Przesłuchanie Jarosława Sachajko, posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej X kadencji, wezwanego w celu złożenia zeznań w toczącym się postępowaniu zmierzającym do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 r. w formie głosowania korespondencyjnego.