Spółka poinformowała dzisiaj w komunikacie, że Patrycja Klarecka oraz Armen Artwich rezygnują z pełnienia funkcji członków zarządu Orlenu z upływem 5 lutego tego roku.

Orlen przekazał, że kolejne dwie osoby odchodzą z zarządu spółki. Przypomnijmy, że ostatnio rada odwołała z fotela prezesa Daniela Obajtka. Teraz zrezygnowały z pełnienia funkcji dwie kolejne osoby - Patrycja Klarecka oraz Armen Artwich.

Armen Konrad Artwich był członkiem zarządu od 1 września 2018 roku, pełnił też funkcję przewodniczącego rady grupy. Natomiast Patrycja Klarecka była członkinią zarządu ds. sprzedaży detalicznej, a w spółce wykonywała swoje obowiązki od 24 czerwca 2018 roku.

Odwołanie Daniela Obajtka

Przed weekendem spółka poinformowała również, że rada nadzorcza po zapoznaniu się z pismem Daniela Obajtka, w którym oświadczył, że "oddaje się do dyspozycji rady nadzorczej, w zakresie sprawowanej funkcji”, postanowiła odwołać go z zarządu Orlenu z upływem dnia 5 lutego 2024 roku.

Po odwołaniu Obajtka Donald Tusk stwierdził w Brukseli, że o zmianach w Orlenie "najlepiej świadczy to, co dzieje się na giełdzie". Z kolei minister aktywów Borys Budka napisał na platformie X, że "podsumowaniem kariery PiS-owskiego Dyzmy niech będzie kurs akcji Orlenu po jego odwołaniu". Przypomnijmy, że akcje spółki wzrosły po ogłoszeniu o odsunięciu Obajtka od zarządu spółki.