Podczas niedzielnej zbiórki pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy funkcjonariusze Straży Miejskiej ujęli i przekazali w ręce policjantów 15-letniego obywatela Rumunii, który na ul. Długi Targ kwestował, posługując się podrobionym identyfikatorem oraz puszką z logotypami WOŚP.

Podrobiony identyfikator i puszka

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku podinsp. Magdalena Ciska poinformowała, że w niedzielę po godzinie 14 policjanci ze Śródmieścia, zostali poinformowani przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej o tym, że na ul. Długi Targ ujęli młodego mężczyznę, który zbierał pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, posługując się podrobionym identyfikatorem oraz puszką z logotypami WOŚP. "Strażnicy Miejscy podjęli interwencję, po tym, jak prawdziwa wolontariuszka zgłosiła im, że zbiórkę pieniędzy prowadzi osoba i ma ze sobą puszkę, która nie przypominała oryginalnej" - dodała Ciska.

Obywatel Rumunii podszywał się pod wolontariusza WOŚP

Funkcjonariusze ustalili, że 15-letni obywatel Rumunii podszywając się pod wolontariusza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i kwestując przy użyciu podrobionego identyfikatora oraz kartonowej puszki zebrał 173 złote i 1 euro.

Podrobiony identyfikator oraz puszka z pieniędzmi zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Policjanci poinformowali opiekuna prawnego nieletniego oraz sąd rodzinny, a następnie zatrzymali nieuczciwego 15-latka i przewieźli go do Policyjnej Izby Dziecka. W poniedziałek nastolatek zostanie przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.