49 proc. ankietowanych dobrze ocenia zmiany w mediach publicznych, a 35 proc. jest przeciwnego zdania - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu”.

Polacy o zmianach

Na pytanie: "Jak oceniasz zmiany przeprowadzone w mediach publicznych", 49 proc. badanych odpowiedziało "dobrze", 35 proc. - "źle", a 16 proc. ankietowanych odparło "trudno powiedzieć".

Kandydaci do Parlamentu Europejskiego

Według ustaleń "Super Expressu", minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz, może być kandydatem w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

"Według naszych informacji, do Brukseli chciałby dostać się minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz, który dokonał zmian w TVP, Polskim Radio i Polskiej Agencji Prasowej. Potencjalnym kandydatem w wyborach do PE może też być minister Aktywów Państwowych Borys Budka" - pisze "SE". Gazeta przywołuje wypowiedź jednego z polityków PO, który mówi, że "kandydatura Borysa jest raczej mało prawdopodobna, lecz decyzje jeszcze nie zapadły".

Z informacji "SE" wynika, że z ramienia Trzeciej Drogi do PE kandydować mają: wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL i wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko.

Sondaż Instytutu Badań Pollster, wykonano dla "Super Expressu" w dniach 13-14 stycznia na grupie 1048 dorosłych Polaków.