Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą czynności procesowe w spółce Orlen - poinformowało biuro. Wcześniej spółka nie potwierdziła informacji mediów o działaniach CBA w jej siedzibie.

CBA w siedzibie ORLENu

"Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie realizują czynności procesowe w spółce ORLEN SA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania na obecnym etapie nie udzielamy szczegółowych informacji" - podało CBA.

O tym, że funkcjonariusze CBA są od rana w Orlenie i przeszukują gabinety najważniejszych osób w koncernie poinformowało Radio Zet powołując się na nieoficjalne informacje.

Przeszukiwany gabinet Obajtka

Według nieoficjalnych informacji Radia Zet przeszukiwane miały być biura - w tym gabinet prezesa Daniela Obajtka, a działania miały być prowadzone "w ramach śledztwa dotyczącego powoływania się na wpływy". Funkcjonariusze mają według Radia Zet zabezpieczać dokumenty - papierowe i elektroniczne - oraz zawartość komputerów z pomieszczeń zajmowanych przez głównych menadżerów koncernu.

Orlen zaprzecza

Pytana o te informacje spółka nie potwierdziła ich. "Nie potwierdzamy informacji dotyczących rzekomego przeszukania pomieszczeń w spółce ORLEN przez CBA" - poinformowała spółka, pytana o działania służb.

"Przedstawiciele ORLEN-u na bieżąco współpracują z wieloma instytucjami i organami. Takie spotkania są regularne i mają charakter rutynowy" - zaznaczyła spółka w odpowiedzi.