Mam nadzieję, że expose premiera Donalda Tuska będzie uwzględniało programy partii politycznych tworzących koalicję - powiedział szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, który w rządzie Donalda Tuska ma być wicepremierem i szefem resortu cyfryzacji.

Donald Tusk premierem

Sejm wybrał w poniedziałek wieczorem w ramach tzw. drugiego kroku konstytucyjnego przewodniczącego PO Donalda Tuska na premiera. Opowiedziało się za tym 248 posłów, 201 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Tusk we wtorek wygłosi w Sejmie expose, a w środę w Pałacu Prezydenckim ma się odbyć zaprzysiężenie rządu.

Gawkowski podkreślił, że "przez dwa miesiące nie udało się Prawu i Sprawiedliwości rozbić woli Polaków". "Te 248 głosów na Donalda Tuska pokazuje, że jedność jest po stronie dotychczasowej opozycji, a przyszłość jest tam, gdzie nowy rząd Platformy, Lewicy, PSL i Polski 2050" - stwierdził.

Czego Gawkowski spodziewa się po expose Tuska?

Polityk Lewicy został także zapytany, czego spodziewa się po expose. "Mam nadzieję, że expose premiera będzie uwzględniało programy partii politycznych tworzących koalicję, będzie wlewało nadzieję w serca Polaków i da poczucie, że to będzie koalicja spójna przez cztery lata i strategicznie myśląca o tym, jak nie dopuścić w przyszłości PiS do władzy" - powiedział Gawkowski.