Z najnowszego sondażu wyborczego wykonanego przez Ipsos dla TOK FM i OKO.press wynika, że to Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby wybory. Wzrostu poparcia dla Koalicji Obywatelskiej nie przyniósł nawet Marsz Miliona Serc, który przyniósł odmienny skutek. Poparcie dla partii opozycyjnej spadło.

Według nowego sondażu przeprowadzonego na zlecanie TOK FM i OKO.press poparcie dla opozycji nie wzrosło i to nadal Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby wybory z wynikiem 36 proc.

Największa opozycyjna partia (Koalicja Obywatelska), w tym badaniu odnotowała spadek, a jej poparcie wyniosło 28 proc. Na Lewicę chce głosować 8 proc. obywateli, co też jest tendencją spadkową dla tej partii. Wzrosty zanotowała Konfederacja, która w najnowszym sondażu uzyskała głosy 9 proc. ankietowanych.

Trzecia Droga utrzymała poziom poparcia na poziomie 8 proc. Z kolei 2 proc. głosujących chce dać szansę Bezpartyjnym Samorządowcom.

Media

Sondaż został przeprowadzony na zlecenie TOK FM i OKO.press metodą CATI w dniach 6-9 października na próbie około 1000 osób.