W obwodzie lipieckim w środkowej Rosji koparki ryją nawierzchnię tras samochodowych, prawdopodobnie by zablokować przejazd kolumn zbuntowanej Grupy Wagnera; przy wjeździe do Moskwy pojawiły się zaimprowizowane punkty kontrolne - informują w sobotę media niezależne.

Nagranie wideo z obwodu lipieckiego opublikował niezależny portal Meduza; pochodzi ono z mediów społecznościowych mieszkańców miasta Czapłygin. W tym regionie znajduje się co najmniej jedna z kolumn wagnerowców zmierzająca w kierunku Moskwy. Na kadrach widać szosę w rejonie Czapłygina - miasta w obwodzie lipieckim niedaleko granicy z obwodem riazańskim, który sąsiaduje już z obwodem moskiewskim.

Na kadrach widać, jak koparki ryją dół w asfalcie; mieszkańcy są przekonani, że w podobny sposób przekopano także inne trasy pod Czapłyginem - informuje Meduza. Nagranie wideo opublikował też niezależny kanał SOTA na serwisie Telegram.

Na drogach wjazdowych do Moskwy od południa pojawiły się zaimprowizowane punkty kontrolne - podała rosyjska redakcja BBC. Te prowizoryczne blokady tworzą śmieciarki blokujące przejazd; obok nich stoją samochody policyjne i ciężarówki wojskowe. (https://tinyurl.com/38hnp3xj)

W kilku regionach Rosji, w tym w obwodzie moskiewskim, wprowadzono wcześniej w sobotę reżim operacji antyterrorystycznej. (PAP)

awl/ ap/