Prokuratura wniosła sprzeciw, podnosząc zarzut rażącej niewspółmierności kary grzywny orzeczonej wobec obwinionego i domagając się rozpoznania sprawy na zasadach ogólnych. Tutaj uznano, że ta kara jest zbyt liberalna - powiedział rzecznik prokuratury Janusz Hnatko w Radiu ZET nt. wyroku dla Jerzego S.

Z końcem marca Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy w wyroku nakazowym uznał aktora Jerzego S. winnym spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, będąc w stanie po użyciu alkoholu, i ukarał go grzywną w wysokości 3 tys. zł.

"Po zapoznaniu się z wyrokiem nakazowym prokuratura wniosła sprzeciw, podnosząc zarzut rażącej niewspółmierności kary grzywny orzeczonej wobec obwinionego i domagając się rozpoznania sprawy na zasadach ogólnych. Tutaj uznano, że ta kara jest zbyt liberalna" - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko dla Radia ZET.

Wniosek do sądu o ukaranie Jerzego S. za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym 17 października 2022 r. skierowała policja 1 marca br.

Krakowska prokuratura domaga się również wyższej kary dla Jerzego S. za prowadzenie w stanie nietrzeźwości - 45 tys. zł grzywny oraz wypłaty 25 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Na początku marca sąd orzekł wobec Jerzego S. karę zakazu prowadzenia pojazdów przez trzy lata, grzywny w wysokości 12 tys. zł oraz 6 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.(PAP)

autorka: Julia Kalęba

juka/ agz/