Sobolewski w sobotę w rozmowie z portalem wpolityce.pl pytany był o to, czy gdyby wybory odbyły się w niedzielę, to czy PiS utrzymałoby władzę.

"Tak, jestem o tym przekonany, że PiS zdobędzie samodzielną większość. Jednocześnie naprawimy błąd, którym było stracenie Senatu – odzyskamy Izbę wyższą" - odpowiedział.

Sekretarz generalny PiS pytany o to, czy dla jego partii ma jakiekolwiek znaczenie to, czy opozycja będzie startowała z jednej listy, czy w ramach kilku oddzielnych, odpowiedział, że zawsze był kibicem jeden listy opozycji. "Natomiast nie patrzymy za bardzo na to, co robi opozycja, musimy skupić się na tym, co my mamy zrobić" - dodał.

Reklama

"Podkreślam, że największym wrogiem dla PiS-u może być sam PiS. Musimy nie potknąć się o własne nogi. Natomiast wszystkie działania medialne ostatnich dni to ewidentna próba pomocy Tuskowi w wykonaniu tego, co obiecał po powrocie do Polski, czyli w powstaniu jednej listy opozycji. Tusk do tego nie doprowadził i to jest jego porażka" - ocenił.

Pytany o to, czy Grzegorz Schetyna z punktu widzenia PO, lepszym przewodniczącym partii niż Donald Tusk, stwierdził, że patrząc jedynie na wyniki sondażowe, Schetyna "zostawiał partię w lepszym stanie niż jest obecnie za rządów Donalda Tuska". (PAP)

Autor: Adrian Kowarzyk