Żeby wrócić do normalności i opanować kryzysy, trzeba - ze wsparciem państw wolnego świata - pokonać Rosję. Włochy i Polska mają absolutnie identyczne zdanie w tych kwestiach - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z premier Włoch Giorgią Meloni.

Giorgia Meloni przebywa w poniedziałek z wizytą w Warszawie. Podczas wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu premier Polski zapewnił, że stosunek obu państw do wojny w Ukrainie i konieczności pokonania Rosji jest taki sam.

"Żeby wrócić do normalności, opanować kryzysy energetyczne, kryzys gospodarczy, zdusić inflację, wiemy doskonale, że trzeba pokonać Rosję, że trzeba, aby Ukraina pokonała Rosję ze wsparciem państw w miarę wolnego świata" - powiedział premier Morawiecki i dodał, że "Włochy i Polska mają absolutnie identyczne zdanie w tych kwestiach". "Razem czujemy podobną odpowiedzialność" - dodał.

Polski premier podkreślił, że oba państwa deklarują kolejne dostawy broni Ukrainie "po to, żeby jak najszybciej zapanował pokój".

Autor: Jan Olendzki, Jakub Borowski

jko/ brw/ ann/