W środę po godz. 15 zebrał się Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości, który ma dyskutować o bieżącej sytuacji politycznej; ma także omówić tematy związane ze zbliżającym się szczytem UE - wynika z informacji PAP.

Spotkanie z udziałem lidera ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęło się po godz. 15. Jak wynika z informacji PAP, Komitet Polityczny ma rozmawiać m.in. o bieżącej sytuacji politycznej.

"Przed nami ostatnie w tym roku posiedzenie Sejmu, więc musimy się przygotować. Będziemy rozmawiać na temat planowanych zmian legislacyjnych, jeśli chodzi jeszcze o ten rok i początek przyszłego. Możliwe, że pojawi się temat projektu zmian w ordynacji wyborczej dotyczący sposobu liczenia głosów w komisjach wyborczych. Zmiany te mają zwiększyć transparentność tego procesu" - podało PAP źródło w PiS.

Według tych informacji, projekt jest już gotowy, ale czeka na "zielone światło".

Polityk PiS zwrócił też uwagę, że w przyszłym tygodniu w Brukseli odbędzie się szczyt UE, na który udaje się premier Mateusz Morawiecki. "Będziemy rozmawiać o tematach unijnego szczytu. Być może pojawi się też wątek KPO i obecnego stanu negocjacji" - przekazało źródło. (PAP)

autor: Rafał Białkowski