Ośrodek dzierżawiony przez ambasadę rosyjską nad Zalewem Zegrzyńskim został przejęty przez Lasy Państwowe (LP) - poinformował w środę wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka. Dodał, że po inwentaryzacji i ocenie biegłych zaproponowane zostanie nowe zagospodarowania terenu.

"W środę funkcjonariusze straży leśnej LP przejęli i zabezpieczyli nieruchomość dzierżawioną przez Ambasadę Federacji Rosyjskiej w Warszawie na terenie nadleśnictwa Jabłonna pod Warszawą" - powiedział wiceminister Siarka na konferencji przed ośrodkiem w Skubiance.

Przypomniał, że w połowie kwietnia br. nadleśnictwo wypowiedziało ambasadzie umowę ze skutkiem natychmiastowym w związku z nieuiszczaniem czynszu. Dodał, że mimo wielokrotnych wezwań ambasada rosyjska nie wydała nieruchomości, dlatego - jak wskazał - "dzisiaj przystąpiliśmy do przejęcia tej nieruchomości". Dodał, że obecnie przeprowadzana jest inwentaryzacja i ocena techniczna. "Mam nadzieję, że po jej zakończeniu zaproponowane zostanie nowe zagospodarowanie terenu" - wskazał. (PAP)

autor: Ewa Wesołowska