W niektórych lokalizacjach, występują pewne opóźnienia w dostawie gotówki do bankomatów. Są to jednak chwilowe niedogodności, a Narodowy Bank Polski posiada wystarczające zapasy gotówki - zapewnił w sobotę Narodowy Bank Polski.

Narodowy Bank Polski (NBP) zapewnił ponownie w sobotę na Twitterze, że w Polsce nie zabraknie gotówki.

"Z uwagi na zwiększoną skalę transakcji, w niektórych lokalizacjach, występują pewne opóźnienia w dostawie gotówki do bankomatów z centrów logistycznych banków komercyjnych i firm obsługujących gotówkę. Są to jednak chwilowe niedogodności, a Narodowy Bank Polski posiada wystarczające zapasy gotówki" - wyjaśnił NBP.

W piątek w oficjalnym komunikacie Narodowy Bank Polski poinformował, że posiada wystarczające zapasy w pełni umożliwiające pokrycie zapotrzebowania klientów banków na pieniądz gotówkowy. Podkreślono w nim, że wszystkie zamówienia banków realizowane są bez limitów wartościowych, w pełnej strukturze nominałowej, na terenie całego kraju.

Narodowy Bank Polski zaznaczył też w komunikacie, że pozostaje w ścisłej współpracy ze wszystkimi podmiotami obsługującymi rynek obrotu gotówkowego w Polsce.