W niedzielę do godziny 16 strażacy otrzymali ponad 3,3 tys. zgłoszeń w związku z silnym wiatrem; najwięcej w województwach: mazowieckim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim - przekazał rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.

Jak poinformował rzecznik PSP, w niedzielę od północy do godziny 16 strażacy otrzymali 3341 zgłoszeń w związku z silnym wiatrem. Najwięcej w województwach: mazowieckim - 1167, kujawsko-pomorskim - 423, wielkopolskim - 358, warmińsko-mazurskim - 285 i zachodniopomorskim - 272.

Brak jest informacji o osobach rannych.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło w niedzielę przed porywistym wiatrem i burzami. SMS-y z ostrzeżeniami i informacją o możliwych przerwach w dostawie prądu otrzymali mieszkańcy 14 województw (z wyłączeniem podlaskiego i lubelskiego).

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia. Alerty pierwszego i drugiego stopnia obowiązują na północnym zachodzie i na południu kraju. Najsilniej będzie wiało w woj. zachodniopomorskim - tam wiatr może osiągnąć nawet 100 km/h.(PAP)

autorka: Karolina Kropiwiec