Donald Tusk stracił prawo jazdy - poinformowała w sobotę nieoficjalnie Interia. Jak ustalił portal, lider PO jechał przez teren zabudowany z prędkością 107 km/h. Polityk otrzymał mandat w wysokości 500 zł. Do zdarzenia doszło w sobotę w miejscowości Wiśniewo koło Mławy (woj. mazowieckie).

"Przed godz. 11 w miejscowości Wiśniewo (k. Mławy) policja zatrzymała 64-letniego kierowcę skody, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Zostało mu zabrane prawo jazdy i dostał mandat" - przekazała Interii rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie asp. szt. Anna Pawłowska.

Funkcjonariuszka nie potwierdziła, że chodzi o Donalda Tuska. W innych źródłach Interia potwierdziła jednak, że chodzi właśnie o przewodniczącego PO.

Jest przekroczenie przepisu drogowego, jest kara zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące plus 10 punktów i mandat. Adekwatna. Przyjąłem ją bez dyskusji – napisał w sobotę na Twitterze lider PO Donald Tusk.

Lider Platformy Obywatelskiej potwierdził tym samym sobotnie doniesienia medialne, że stracił prawo jazdy.

Portal Interia podał w sobotę, że przewodniczący PO jechał przez teren zabudowany z prędkością 107 km/h, za co otrzymał mandat w wysokości 500 zł i zatrzymano mu prawo jazdy.

Do zdarzenia – według portalu – doszło w sobotę w miejscowości Wiśniewo koło Mławy (woj. mazowieckie).