Szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz zapowiedział w piątek kroki prawne wobec osób, których działania godzą w jego dobre imię. Wymienił m.in. opozycyjnych polityków oraz dziennikarzy.

Robert Bąkiewicz zapowiedział w piątek złożenie cywilnych pozwów wobec osób, u których "poziom kłamstw i oszczerstw wykluczających nas (Stowarzyszenia Marsz Niepodległości - PAP) z przestrzeni publicznej przybrał tak ogromne miary jak nigdy dotąd".

"Uważamy, że najwyższa pora, żeby winni ponieśli konsekwencje. Ordo Iuris będzie reprezentowało nasze interesy" - dodał Bąkiewicz.

Wyjaśnił, że zamierza pozwać polityków i dziennikarzy oraz media. "Będziemy występowali przeciw następującym osobom: pan Władysław Frasyniuk, pan poseł Dariusz Joński, pan poseł Michał Szczerba, pani Wielowiejska, Gazeta Wyborcza, Onet, TVN" - zapowiedział.

Przedstawiciel Ordo Iuris stwierdził, że Instytut postanowił pomóc szefowi Stowarzyszenia. "Uważamy, że doszło do naruszenia dóbr osobistych pana Roberta Bąkiewicza. Atak w tym momencie jest wycelowany w jedną osobę, ale cel jest inny. To Marsz Niepodległości" - zaznaczył adwokat Filip Wołoszczak.

Beata Trochonowska z Ordo Iuris poinformowała, że na stronie Instytutu jest zamieszczony link do petycji, pod którą można się podpisać. To list otwarty do redakcji Gazety Wyborczej, TVN i RASP (Onet) zawierający żądanie m.in. przeproszenia Roberta Bąkiewicza.