"Chcę formalnie poinformować, że poprosiłem prezydenta Rafała Trzaskowskiego o przyjęcie mojej rezygnacji z końcem tego miesiąca" - przekazał Soszyński. "Prezydent wyraził na to zgodę. Moja misja w ratuszu dobiega końca" - poinformował.

Podziękował przy tym wszystkim radnym za współpracę podczas jego pracy w ratuszu.

Wcześniej informację o jego rezygnacji potwierdził również miejski ratusz. "Wiceprezydent sam zrezygnował ze swojej funkcji. Pożegnanie ze współpracownikami przebiegło w sympatycznej atmosferze" - mówiła wtedy PAP rzeczniczka miasta. Jako powód rezygnacji podał "nowe wyzwania". "Decyzje w sprawie wyznaczenia następcy zapadną we wrześniu po powrocie z krótkiego urlopu prezydenta Rafała Trzaskowskiego" - dodała rzeczniczka.

Soszyński został powołany na stanowisko wiceprezydenta pod koniec 2018 roku. Był odpowiedzialny m.in. za infrastrukturę, geodezję, gospodarkę nieruchomościami i sprawy związane z reprywatyzacją. Nadzorował Biuro Geodezji i Katastru, Biuro Infrastruktury, Biuro Mienia Miasta i Skarbu Państwa i Biuro Spraw Dekretowych. Na początku lutego prezydent Warszawy, odebrał mu nadzór nad Biurem Polityki Mobilności i Transportu, przekazał tę jednostkę Michałowi Olszewskiemu.