Wyniki sondażu zostały w piątek po południu opublikowane przez portal tvn24.pl.

Jak czytamy, w badaniu telefonicznym przeprowadzonym przez Kantar ankietowani, którzy zadeklarowali, że zagłosowaliby w wyborach parlamentarnych, gdyby odbyły się w najbliższych dniach, zostali także zapytani, na którą partię.

Z sondażu wynika, że wciąż najwyższym poparciem wśród respondentów cieszy się Zjednoczona Prawica (PiS, Porozumienie, Solidarna Polska), na którą chce głosować 30 proc. badanych. To wynik bez zmian w porównaniu do sondażu partyjnego Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 z kwietnia.

Reklama

21 procent respondentów wskazało na Polskę 2050 Szymona Hołowni - o punkt procentowy więcej niż w poprzednim naszym sondażu.

19 procent ankietowanych wybrało Koalicję Obywatelską (spadek o 2 punkty procentowe mniej w stosunku do kwietniowego sondażu).

Na czwartym miejscu znalazła się Konfederacja Wolność i Niepodległość, z wynikiem 8 procent. To o punkt procentowy więcej niż w poprzedniej ankiecie.

Odpowiedź "Lewica (SLD, Wiosna, Partia Razem)" wybrało 6 procent ankietowanych. W kwietniu na Lewicę chciało głosować 9 procent badanych, więc poparcie dla tej formacji spadło aż o jedną trzecią.

4 procent odpowiadających wskazało opcję "Koalicja Polska - Polskie Stronnictwo Ludowe" (o punkt procentowy więcej niż w poprzednim badaniu).

1 procent badanych wskazało na Kukiz'15 (w poprzedniej sondzie było to 2 procent badanych).

11 procent ankietowanych wybrało opcję "Nie wiem \ trudno powiedzieć \ odmowa odpowiedzi".

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 24-25 czerwca 2021 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1001 osób powyżej 18. roku życia. Pytanie "Proszę powiedzieć, na którą partię by Pan(i) zagłosował(a)?" zadano 583 osobom.