Jacek Kurski jest kandydatem na stanowisko prezesa Zarządu TVP S.A., Mateusz Matyszkowicz na stanowisko członka Zarządu TVP - wynika z komunikatu otrzymanego przez PAP z Biura Rady Mediów Narodowych. Kandydatem na stanowisko członka Rady Nadzorczej TVP jest Maciej Łopiński, a kandydatami na członków RN PAP są Maciej Świrski oraz Tomasz Giziński.

Jacek Kurski jest obecnym prezesem Telewizji Polskiej SA. Funkcję tę pełni od stycznia 2016 r. (od marca do maja 2020 r. był doradcą zarządu, a od maja do sierpnia 2020 r. członkiem zarządu). Z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Ma 55 lat.

Mateusz Matyszkowicz od 2019 r. pełni funkcję członka zarządu TVP SA, jest absolwentem filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Maciej Łopiński od 2017 r. jest przewodniczącym Rady Nadzorczej TVP SA, ma 74 lata. Z wykształcenia jest filologiem, absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego.

Maciej Świrski jest od września 2020 r. przewodniczącym Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej S.A. (od lutego 2017 r. do września 2020 r. był jej wiceprzewodniczącym), od grudnia 2006 r. do stycznia 2009 r. był wiceprezesem PAP. Absolwent PMTP Wisconsin University - Milwaukee, posiada tytuł MBA uzyskany w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie.

Tomasz Giziński jest od lutego 2017 r. członkiem Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej S.A. Z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, ma 43 lata.