Według wcześniejszych informacji uzyskanych przez PAP, konwencja programowa partii, na której zostanie zaprezentowany Nowy Ład, odbędzie się najwcześniej 15 maja.

Terlecki w Radiu Went zwrócił uwagę, że termin ogłoszenia Nowego Ładu był przekładany z powodu III fali pandemii.

"Chcemy, żeby to ogłoszenie Polskiego Ładu zbiegło się z poczuciem ulgi u Polaków; ulgi, że będziemy rzeczywiście przekonani, że pandemia się cofa, przynajmniej w tej chwili - wiosną i na początku lata" - zadeklarował Terlecki.

Zaznaczył, że ugrupowanie nie podaje jeszcze konkretnej daty. "Raczej jestem pewny, że to będzie w maju, a nawet wydaje mi się, że bliżej połowy maja" - powiedział.

Pytany kiedy do Sejmu trafią projekty ustaw związanych z Nowym Ładem, szef klubu PiS wyraził przekonanie, że jeszcze przed wakacjami. Zwrócił uwagę, że z sejmowego kalendarza wynika, że są posiedzenia w lipcu, jak i na początku sierpnia.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Nowy Ład ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Premier Mateusz Morawiecki mówił w ubiegłym tygodniu w Polsat News, że w ramach Nowego Ładu zakładane są dodatkowe środki dla tych, którzy zostali najbardziej poturbowani przez pandemię. Dodał, że przewiduje on też reformę systemu podatkowego, środki na potrzeby polskiej młodzieży, na wsparcie rolników. Odnosząc się do podatków premier zastrzegł, że w tej chwili nie może mówić o szczegółach, bo projekt jest jeszcze w fazie konsultacji wewnątrz obozu rządzącego.