"Dziś ten dokument został zaktualizowany i on został przesłany do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu i jeszcze będzie krótka debata na ten temat" - powiedział rzecznik rządu dziennikarzom w Sejmie.

"W związku z tym, to też pokazuje ten proces, który cały czas jest realizowany. Bo wobec nas stawiane są zarzuty, że konsultacje w tym zakresie się nie odbywają" - kontynuował Müller.

Podkreślił, że dokument trafił do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu, "czyli przedstawiciele kluczowych samorządów z kraju będą jeszcze mogli do tego dokumentu się odnieść".

Reklama

"Na koniec, gdy uchwała Rady Ministrów będzie przyjęta, to oczywiście ten dokument staje się dokumentem publicznym" - zaznaczył.

We wtorek rząd przyjął projekt ustawy ws. ratyfikacji zasobów własnych UE; w środę projekt został opublikowany na stronach internetowych Sejmu. Ratyfikacja decyzji o zasobach własnych przez kraje członkowskie jest konieczna do uruchomienia wypłat z unijnego Funduszu Odbudowy. Podstawą do sięgnięcia po środki z Funduszu Odbudowy będzie Krajowy Plan Odbudowy.