Porozumienie Jarosława Gowina przechodzi do politycznej ofensywy i "zbroi się" przed ewentualnymi wcześniejszymi wyborami - pisze czwartkowy "Super Express" w artykule "Gowin rośnie w siłę". Według gazety, Porozumienie nie obawia się wcześniejszych wyborów.

Jak ustalił "Super Express", w sobotę na konwencji krajowej partii pojawią się były poseł PiS Lech Kołakowski oraz była posłanka Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj. Oboje mają zasilić szeregi Porozumienia.

"Szanuję Jarosława Gowina, bardzo blisko mi do Porozumienia, nie wykluczam przejścia, a na konwencji krajowej partii w sobotę się pojawię, wszystko będzie jednak w formie zdalnej – ujawnił gazecie Lech Kołakowski.

Według dziennika, swój akces do Porozumienia ma też zgłosić Agnieszka Ścigaj. "SE" przypomina, że nie tak dawno z Lewicy do Porozumienia przeszła wiceszefowa klubu Lewicy, posłanka Monika Pawłowska.

"Chcemy pokazać Kaczyńskiemu, że bez nas PiS wyborów nie wygra. Będą też kolejne transfery, zbroimy się! – zapowiedział w rozmowie z "Super Expressem" jeden z polityków Porozumienia.

A wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek powiedział: "To pokazuje, że po tym, jak pożegnaliśmy zdrajców z Porozumienia, tych, którzy próbowali rozbić i Porozumienie, i Zjednoczoną Prawicę, przez cały czas się wzmacniamy".

Jak zaznaczył, sobotnia konwencja będzie odpowiedzią na problemy w Polsce po pandemii. Zapewniał też, że Porozumienie nie obawia się ewentualnych wcześniejszych wyborów.

"To nie jest kwestia strachu, to kwestia odpowiedzialności za Polskę. W tej chwili Polacy nie chcą gierek politycznych, ale chcą tego, żeby Zjednoczona Prawica zajmowała się walką ze skutkami gospodarczymi koronawirusa i żeby każdego dnia walczyła o zdrowie ludzi" – podsumował Jan Strzeżek w rozmowie z "Super Expressem".