Kobosko zaznaczył w rozmowie z PAP, że jeszcze nie może potwierdzić informacji o rozszerzeniu koła Polski 2050 o kolejnego parlamentarzystę. Podkreślił, że "sytuacja jest delikatna", a każdy transfer i rozmowy na ten temat to przypadek traktowany indywidualnie.

"Temperatura rozmów jest tym wyższa, im wyższa jest temperatura przy Wiejskiej, a ona rośnie z godziny na godzinę. Wraz z narastaniem dyskusji o końcu koalicji Zjednoczonej Prawicy, naturalnym jest, że wielu posłów, parlamentarzystów przygląda się i podejmuje z nami intensywne rozmowy. Wszyscy zastanawiają się, jak to będzie, kiedy rząd może się rozpaść" - powiedział Kobosko.

Zapytany o pojawiające się w Sejmie głosy, że do koła Polski 2050 miałby dołączyć poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz, Kobosko oświadczył, że nie będzie komentował konkretnych nazwisk.

"W momencie, kiedy udało się utworzyć koło parlamentarne Polski 2050, przestaliśmy aktywnie szukać parlamentarzystów, którzy by zasilili nasze grono. Sporo osób się do nas zgłasza. Nie mówimy nie, tym, którzy wyrażają zainteresowane, a my widzimy, że ich wejście na nasz pokład miałby sens, mógłby wzmocnić naszą organizację, ale konkretnych nazwisk nie komentujemy" - zaznaczył.

Koło sejmowe Polski 2050 zostało zarejestrowane w lutym, później przekształcono je w koło parlamentarne. Jego przewodniczącą jest była posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek, a w skład koła wchodzą także byłe posłanki KO Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska oraz senator Jacek Bury. W marcu do koła dołączył b. poseł KO Tomasz Zimoch.

W kwietniu sąd zarejestrował partię Polska 2050 Szymona Hołowni, jej prezesem został Michał Kobosko.