Reklama

Na trasie przemarszu na skrzyżowaniach ruchem kieruje policja.

Protest, który rozpoczął się przed siedzibą TK przy al. Szucha, trwa od godz. 18.30. Podobne demonstracje zapowiedziano również w innych miastach w Polsce. Do wyjścia na ulice nawołuje Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Uczestnicy protestu mają ze sobą transparenty takie jak "Wolność wyboru zamiast terroru", "Za całokształt w...." czy "To jest wojna". Niektórzy mają ze sobą tęczowe flagi i emblematy Strajku Kobiet. Część uczestników protestu nosi zielone bandany nawiązujące do proaborcyjnych demonstracji w Argentynie. Wznoszone są antyrządowe okrzyki.

Trybunał Konstytucyjny uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października ub.r., w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, wraz ze zdaniami odrębnymi opublikował w środę na stronie internetowej. Centrum Informacyjne Rządu po przedstawieniu uzasadnienia poinformowało w środę, że "zgodnie z wymogami konstytucyjnymi wyrok zostanie opublikowany dzisiaj w Dzienniku Ustaw".