W wynikach badań bez uwzględniania respondentów niezdecydowanych, na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 33 proc. badanych - o 3 punkty procentowe mniej niż w poprzednim sondażu Social Changes dla wPolityce.pl.

Koalicja Obywatelska cieszy się poparciem 26 proc. badanych, czyli bez zmian w porównaniu z badaniami z ubiegłego tygodnia. O 2 punkty wzrosło poparcie dla Lewicy, na którą wskazało 14 proc. respondentów. Konfederacja traci 1 punkt; obecnie wspiera ją 9 proc. badanych. Kukiz‘15 poprawił notowania o 2 punkty, i przekracza próg wyborczy z poparciem 5 proc. badanych. Polskie Stronnictwo Ludowe straciło 2 punkty proc. i spadło poniżej progu wyborczego, notując 2-procentowe poparcie w sondażu. Na "inne ugrupowanie" chciałoby zagłosować 11 proc. respondentów.

W scenariuszu uwzględniającym start partii Szymona Hołowni Polska 2050, Zjednoczona Prawica zachowuje prowadzenie z wynikiem 31 proc. W tym wariancie, na Polskę 2050 oraz Koalicję Obywatelską chciałoby zagłosować po 20 proc. badanych. Do parlamentu dostałyby się jeszcze Lewica z wynikiem 11 proc. i Konfederacja, która w tym scenariuszu odnotowałaby 10-proc. poparcie. Natomiast na PSL chciałoby głosować 4 proc. respondentów. Poniżej progu byłby również Kukiz'15, notując 2-proc. poparcie. W wariancie wyborów parlamentarnych z udziałem Polski 2050, na "inne ugrupowanie" chciałoby zagłosować 2 proc. respondentów.

Chęć udziału w wyborach do parlamentu w najbliższą niedzielę zadeklarowało 65 proc. badanych, przy czym 46 proc. odpowiedziało "zdecydowanie tak", a 19 proc. "raczej tak". Nie chciałoby głosować 21 proc., w tym 12 proc. "zdecydowanie nie", a 9 proc. "raczej nie".

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1096 osób, w dniach od 18 do 21 grudnia 2020 roku.