Na XII Krajowym Zjeździe Adwokatury odbywającym się w Krakowie, prezes TK - Andrzej Rzepliński został przywitany owacją na stojąco. Wśród zaproszonych gości był m.in. prezydent Andrzej Duda, który nie został przywitany równie ciepło. Otrzymał od uczestników znacznie skromniejsze brawa.

Zdaniem Marka Magierowskiego, dyrektora biura prasowego kancelarii prezydenta powitanie prof. Rzeplińskiego to reakcja polityczna: - Nawet biorąc pod uwagę fakt, że środowiska, nie tylko to, jest bardzo nieprzychylne obecnemu obozowi władzy i prezydentowi. To była reakcja polityczna w pewnym sensie. A ta reakcja była polityczna bo prezes Rzepliński jest już nie tylko sędzią, przedstawicielem wymiaru sprawiedliwości, bo wypowiadał się już w sposób stricte polityczny i ta reakcja też jest polityczna - powiedział na na antenie TVN24.

Do oklasków podczas powitania przewodniczącego Trybunału Konstytucyjnego nie przyłączył się prezydent Andrzej Duda. Jak skomentowała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek: "Prezydent Duda siedzi. Dlatego przejdzie do historii"