Ponad 7 tys. funkcjonariuszy będzie zapewniało bezpieczeństwo 11 listopada w Warszawie podczas obchodów Święta Niepodległości - poinformował w czwartek komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk.

"Zdecydowana większość zgromadzeń będzie miała miejsce w Warszawie. To Komenda Stołeczna Policji jest obciążona odpowiedzialnością za bezpieczeństwo. Również w Komendzie Głównej Policji powstał specjalny zespół zadaniowy" - powiedział Szymczyk po odprawie poświęconej przygotowaniom służb do zabezpieczenia obchodów Święta Niepodległości.

Podkreślił, że policyjne siły wsparcia z pozostałych województw dotrą do Warszawy 10 listopada. "Łącznie ponad 7 tysięcy funkcjonariuszy będzie zapewniało bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom zgromadzeń na terenie Warszawy" - powiedział Szymczyk.

Także komendant stołeczny policji insp. Robert Żebrowski podkreślił, że policjanci są przygotowani do zabezpieczenia obchodów Święta Niepodległości. Poinformował, że specjalny zespół pracuje w KSP od 8 września. "Chodzi o właściwe zabezpieczenie uroczystości, zarówno tych centralnych jak i wielu zgromadzeń i innych uroczystości" - powiedział Żebrowski.