Politycy Nowoczesnej wezwali w piątek nauczycieli i rodziców, by wzięli udział w poniedziałkowym proteście ZNP przeciwko szykowanej przez rząd Beaty Szydło reformie edukacji. Zablokujmy "katastrofę plus" - apelowała wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Lubnauer przekonywała na piątkowej konferencji prasowej, że w sprawie zmian w edukacji potrzebne są protesty społeczne. "+Czarny protest+ pokazał jedno: jeżeli społeczeństwo się zmobilizuje, jeśli zechce wziąć sprawy w swoje ręce, to potrafi wygrywać z PiS. Dlatego apeluję do wszystkich sympatyków Nowoczesnej, do wszystkich rodziców, nauczycieli, żeby wzięli udział w poniedziałkowym proteście organizowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego" - podkreśliła posłanka.

"Czas zakończyć to, co możemy nazwać +katastrofą plus+. Zablokujmy +katastrofę plus+" - apelowała.

Zdaniem Lubnauer, szykowana przez MEN reforma, przede wszystkim likwidacja gimnazjów i zmiana programu nauczania, cofnie polską szkołę do czasów PRL. Jak mówiła, możliwe skutki działań rządu Szydło to m.in. chaos, zwolnienia nauczycieli, a także ogromne koszty dla samorządów.

W najbliższy poniedziałek ZNP organizuje we wszystkich miastach wojewódzkich protesty przeciwko wprowadzaniu reformy systemu oświaty. Pikiety mają odbyć się przed urzędami wojewódzkimi.