„Trudno jest wyłącznie świętować, w sytuacji gdy państwo jest niszczone, niepodległość jest niszczona” – mówi dla RMF FM lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski. W rozmowie z Marcinem Zaborskim zapewnia, że planowana na 11 listopada trasa przemarszu zostanie zaplanowana tak, „by nie doszło do interferencji z innymi marszami”. Odpowiadając na zarzuty ze strony szefa MSWiA, że marsz 11 listopada jest prowokacją, mówi, że minister Błaszczak „zachowuje się tak, jakby nie znał prawa.”

W rozmowie z RMF FM Mateusz Kijowski zapowiada udział KOD-u w poniedziałkowym „czarnym proteście”. „Uważamy, że prawa kobiet są w tej chwili w Polsce naruszane i trzeba ich bronić” – podkreśla.

„Demokracja zaczęła kończyć się, gdy zaczęto wprowadzać ustawy ograniczające prawa człowieka - do prywatności, uczciwego postępowania sądowego, do własności” – mówi gość Marcina Zaborskiego.

Mówiąc o obywatelskich projektach prawa aborcyjnego Kijowski stwierdza, że „uczciwym byłoby odrzucić obie ustawy albo obie przyjąć”.

Czytaj więcej: RMF FM