Sasin: Powstanie podkomisja w Sejmie ws. Krajowej Administracji Podatkowej
Reklama


Warszawa, 21.09.2016 (ISBnews) - Sejmowa Komisja Finansów Publicznych podczas jutrzejszego posiedzenia powoła specjalną podkomisję, która ma pracować w trybie przyspieszonym nad projektami ustaw dotyczącymi powstania Krajowej Administracji Skarbowej, poinformował ISBnews przewodniczący Komisji Jacek Sasin.
"Jutro będzie głosowanie w Sejmie nad propozycją PO o odrzucenie tych ustaw w pierwszym czytaniu. Myślę, że tuż po głosowaniu, po południu na posiedzeniu Komisji powołamy specjalną podkomisję, która zajmie się dalszymi pracami nad ustawami dotyczącymi KAS" - powiedział ISBnews Sasin.
Według niego, komisja i podkomisja będą musiały bardzo sprawnie pracować, ponieważ przewidziany termin wejścia w życie tych ustaw to 1 stycznia 2017 r. "Będziemy chcieli jak najszybciej przedstawić do dalszej legislacji gotowy projekt wraz z uwzględnieniem poprawek, których część już została zgłoszona" - dodał Sasin.
Podczas dzisiejszej debaty w Sejmie nad projektem 2 ustaw, które składają się na pakiet dotyczący powstania KAS, przedstawiciele PO zgłosili wniosek o odrzucenie tych projektów w pierwszym czytaniu.
Komisja Finansów Publicznych ma zająć się w czwartek o godz. 11:30 rozpatrzeniem wniosku o skierowanie do podkomisji nadzwyczajnej poselskich projektów ustaw o Krajowej Administracji Skarbowej oraz Przepisów wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej.
Minister finansów Paweł Szałamacha zapowiadał dziś, że Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) ma rozpocząć działalność 1 stycznia 2017 roku i ma przyczynić się do odbudowy dochodów podatkowych kraju, jak i ich zwiększenia.
Marek Knitter
(ISBnews)