W wyniku pożaru, który wybuchł w domu opieki dla osób starszych w wiosce Litoczki niedaleko Kijowa zginęło 17 ludzi, a dwie osoby są w poważnym stanie - poinformowały w niedzielę służby ratunkowe Ukrainy. W budynku mieszkało tymczasowo 35 osób.

Według relacji służb ogień wybuchł w niedzielę w godzinach porannych. Do tej pory ze spalonego budynku wydobyto 16 ciał, natomiast jedno jest nadal poszukiwane - podkreślił szef Państwowej Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Mykoła Czeczotkin. Dodał, że udało się uratować 18 osób, z czego dwie są w poważnym stanie. Wiele osób jest poparzonych.

Czeczotkin powiedział także, że na razie przyczyny pożaru nie są znane, a wyjaśniać je będzie specjalna komisja. W imieniu prezydenta Petro Poroszenki Czeczotkin złożył też kondolencje rodzinom ofiar.

Reklama

Agencja Interfaks-Ukraina podkreśla, że pożar wybuchł w dwukondygnacyjnym budynku, który należał do osoby prywatnej. Zorganizowano w nim tymczasowe mieszkania dla osób starszych. Wieś Litoczki znajduje się 37 km na północny wschód od stolicy Ukrainy.