Zdjęcia rozpoczną się w środę w dolnośląskich plenerach, w tym w pocysterskim kompleksie klasztornym w Lubiążu oraz na Zamku Czocha. We Wrocławiu zdjęcia będą realizowane w Browarze Mieszczańskim oraz w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA, czyli dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych, które jest również głównym miejscem koordynacji i organizacji tej produkcji na Dolnym Śląsku.

Jak poinformował PAP Robert Banasiak, dyrektor CeTA, zdjęcia studyjne będą realizowane w dwóch halach - Studiu im. Wojciecha Jerzego Hasa oraz Studiu im. Zbyszka Cybulskiego. „Już wkrótce rozpocznie się budowa scenografii. W filmie zastosowanych zostanie wiele nowatorskich efektów specjalnych. Zdjęcia realizowane będą z wykorzystaniem zarówno bluescreena, jak i greenscreena” - powiedział Banasiak.

Najnowszy obraz Majewskiego to współczesna baśń dla dorosłych. Jeden z jej wątków inspirowany jest legendą indiańską o herosie Ullikummim. W filmie wystąpią m.in. John Malkovich („Niebezpieczne związki”, „Na linii ognia”), Josh Hartnett („Helikopter w ogniu”, „Pearl Harbour”), John Rhys-Davies („Władca Pierścieni”) oraz Keir Dullea („2001: Odyseja kosmiczna”). Stroje dla aktorów zaprojektowała polska projektantka Eva Minge.

Reklama

Film będzie kręcony również na Górnym Śląsku. Część zdjęć będzie również realizowana we Włoszech i w USA. Obraz ma trafić na ekrany pod koniec 2016 r. (PAP)