Sześć osób za odpalenie środków pirotechnicznych oraz pięć za posiadanie narkotyków i znieważenie policjantów zatrzymano w Warszawie w związku ze świętowaniem przez kibiców Legii zdobycia mistrzostwa Polski. Piłkarze tego klubu sięgnęli po 11. tytuł w historii.

Po wieczornym meczu Legii z Pogonią (3:0) kilkanaście tysięcy kibiców Legii przybyło na Plac Zamkowy, by wspólnie z piłkarzami świętować 11. w historii klubu mistrzostwo Polski. Punktem kulminacyjnym było zawieszenie szalika stołecznej drużyny na Kolumnie Zygmunta.

Po godz. 20 spod stadionu przy ul. Łazienkowskiej wyruszył wielotysięczny pochód fanów Legii, który ulicami Rozbrat, Książęcą do Placu Trzech Krzyży, a potem Nowym Światem zmierzał w kierunku Placu Zamkowego. Drogę rozświetlały liczne race w klubowych barwach, czyli kolorach czerwonym, białym i zielonym.

"Było bezpiecznie, doszło jednak do kilku incydentów dotyczących między innymi złamania przepisów Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych. Policjanci zatrzymali 6 osób w związku z odpaleniem środków pirotechnicznych. Zatrzymano także 5 osób, które odpowiedzą za przestępstwa dotyczące posiadania narkotyków, uszkodzenia ciała oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej interweniujących policjantów" - napisano w oświadczeniu zamieszonym na stronie Komendy Rejonowej Policji Warszawa-Śródmieście.

Legia zdobyła mistrzostwo po zwycięstwie nad Pogonią Szczecin 3:0 w ostatniej kolejce ekstraklasy. W końcowej tabeli o trzy punkty wyprzedziła Piasta Gliwice.