Program "Rodzina 500 Plus" opiera się na złych założeniach - ocenia klub Kukiz'15. W Sejmie trwa debata nad rządowym projektem, który przewiduje między innymi wprowadzenie świadczenia wychowawczego na drugie i kolejne dziecko w wysokości 500 złotych miesięcznie.

Poseł Jacek Wilk z klubu Kukiz'15 powiedział, że przyczyną katastrofy demograficznej nie jest bieda, lecz zła ideologia - "państwo opiekuńcze, które od ponad stu lat niszczy rodzinę". Jego zdaniem, pomóc może tylko przywrócenie siły rodzinie, oddanie jej dochodów, uwolnienie przedsiębiorczości.

"Pozwolić Polakom się wzbogacić, pozwolić zbudować polską klasę średnią" - to - według Jacka Wilka odpowiedź na kryzys demograficzny. Jak dodał poseł, rodzin nie wzmocni zaszczepianie w nich przekonania, że bez pomocy urzędników nie dadzą sobie rady i nie będę mogli mieć dzieci. To zaś, zdaniem Jacka Wilka, spowoduje program Rodzina 500 Plus.

Zgodnie z programem, mniej zamożnym rodzinom świadczenie będzie przyznawane już na pierwszego potomka. W tym wypadku pomoc będzie przysługiwała tym rodzinom, w których dochód jedną osobę nie przekroczy 800 złotych i 1200 w przypadku dzieci niepełnosprawnych.