MSWiA nie zakaże udziału funkcjonariuszom mundurowym wspierania WOŚP - zapewnia wiceminister resortu Jarosław Zieliński.

Ograniczenia pomocy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy przez funkcjonariuszy mundurowych domaga się poseł PiS Stanisław Pięta. Na Twitterze napisał: "Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby".

Zieliński w rozmowie z dziennikarzami wyjaśniał, że opinia Stanisław Pięty jest jego prywatnym stanowiskiem. Wiceminister tłumaczył, że poseł Pięta nie reprezentuje rządu, tylko jest posłem, który ma prawo wyrażać swoje opinie. Jarosław Zieliński zapewnił zarazem, że nikt w ministerstwie komunikatów o ograniczeniu możliwości wspierania WOŚP nie wydał i nie wyda.

Zieliński zapewnił, że resort nie wydawał zakazu udziału w działaniach WOŚP i wyjaśnił też, że to poszczególne formacje służb mundurowych będą decydowały o swoim zaangażowaniu podczas finału imprezy organizowanej przez Jerzego Owsiaka. Zarazem wiceminister dodał, że służby mundurowe będą wykonywać swoje zadania wobec wszystkich, którzy potrzebują wsparcia, choćby w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprez.

24. finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 10 stycznia. Pieniądze ze zbiórki przekazane zostaną na sprzęt dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki dla seniorów.