Tegoroczni nobliści odebrali swe nagrody. Ceremonie wręczenia medali i dyplomów odbyły się w Sztokholmie i w Oslo. W stolicy Norwegii wręczono wyróżnienia pokojowe. Odebrali je przedstawiciele Tunezyjskiego Kwartetu na rzecz Dialogu Narodowego. Nagrodę przyznano za budowanie pluralistycznej demokracji w Tunezji po rewolucji z 2011 roku.

"Tunezja uniknęła okropieństw wojny domowej i zamiast tego ustanowiła system rządów oparty na konstytucji gwarantujący podstawowe prawa bez względu na płeć, przekonania czy wierzenia religijne" - mówiła przewodnicząca norweskiego Komitetu Noblowskiego, Kaci Kullmann Five.
W Sztokholmie wręczono nagrody w dziedzinie fizjologii lub medycyny, fizyki, chemii, literatury i nauk ekonomicznych. Potem jak zwykle - bankiet dla rodzin królewskich, arystokratów i ponad tysiąca trzystu znamienitych gości. Na talerzach pochodzące z morza przegrzebki, turboty i kawior, potem pieczona cielęcina z grzybami i jabłkami, a na końcu kawa, toast, chór i oczywiście - tradycyjne tańce.