Polska będzie chciała wyjaśnienia propozycji Davida Camerona. Chodzi o ograniczenie zasiłków dla unijnych imigrantów, co uderzy między innymi w dużą społeczność polską w Wielkiej Brytanii.

W rozmowie z "Daily Telegraph" szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski tuż przed wizytą premiera Camerona w Polsce powiedział, że nie zmienia się nasz sprzeciw wobec dyskryminacji Polaków. Nas interesuje przede wszystkim czwarta propozycja Davida Camerona - mówi minister - która wiąże się z ograniczeniem ruchu osobowego w Unii. Jak dodaje, Polska oczekuje, że premier Cameron wyjaśni swoje propozycje zmian w Unii Europejskiej. Polskie władze będą zadawały pytania i prosiły o szczegóły. Dodaje, że nie ma na razie mowy o negocjacjach, jest tylko prośba o wyjaśnienia.

Premier Cameron w Polsce odbywa dwudniową wizytę. Wieczorem spotka się na roboczej kolacji z premier Beatą Szydło. Jutro o 8:55 rano będzie ponownie rozmawiał z premier Szydło i prezydentem Andrzejem Dudą. Głównym tematem mają być brytyjskie plany renegocjacji członkostwa w Unii Europejskiej.